<Львів - місто-музей і місто музеїв скачати

Львів - місто-музей і місто музеїв
21.03.2012, 01:00
Львів - велике місто України, найважливіший політичний та культурний осередок західного реґіону держави.

Чарівність львівської атмосфери, своєрідний характер міста, як і всієї Львівщини, приваблює багатьох туристів. Допомогти їм краще пізнати Львів, ближче ознайомитись з його історичними, меморіальними, архітектурно-мистецькими пам'ятками (рис. 8.23), встановити ділові стосунки та добре відпочити допоможуть унікальні музеї.

Рис. 8.23. Скульптурні "лики" Львова (площа перед Ратушею та Личаківський цвинтар) і Цитадель - австрійська фортеця 1852-1854 pp.

У Львові працює 33 музеї, тому це місто можна назвати містом-музеєм. Серед них найбільш відомі: Історичний музей, Львівська галерея мистецтв, Музей Львівської сакральної барокової скульптури "Творчість Іоанна Георгія Пінзеля", Музей давніх пам'яток Львова (відділ Львівської галереї мистецтв), Національний музей, Музей етнографії та художнього промислу, аптека-музей, Музей історії медицини Галичини імені Мар'яна Панчишина, Музей народної архітектури та побуту, Державний природознавчий музей, Мінералогічний, Геологічний, Археологічний музеї Львівського університету імені І. Франка, Художньо-меморіальні музей О. Новаківського, О. Кульчицької, Л. Левицького, І. Труша, С. Крушельницької, С. Людкевича; Літературно-меморіальні музеї І. Франка, М. Грушевського; Музей давніх графічних технік, Музей метрології та вимірювальної техніки, Музей історії Львівської залізниці, Муніципальний музей сучасного львівського мистецтва, Музей археології при Інституті українознавства, Музей меблів і порцеляни тощо.

Зробимо коротку екскурсію найбільш відомими музеями Львова.

Львівський історичний музей. Був відкритий 22 грудня 1892 р. Носієм ідеї його відкриття став історик та колекціонер Олександр Чоловський. Основу новоствореного музею склали численні муніципальні й цехові пам'ятки, що зберігалися у міському архіві в будинку ратуші.

Нині Львівський історичний музей один з найбагатших музеїв України, який налічує у своїх фондах понад 330 тис. музейних предметів.

Відділ історичного музею "Історичні коштовності" розгорнуто у Королівських залах палацу Корнякта, який у XVII ст. використовувався як резиденція польського короля Яна НІ Со-бєського. Експозиція репрезентує унікальні пам'ятки XVII- XVIII ст. - меблі, живопис, старовинні годинники, музичні інструменти, художні вироби зі скла та порцеляни, рідкісні ордени та відзнаки. Окремо експонується збірка європейського художнього срібла періоду історизму та модерну.

Відділ історичного музею "Історії стародавнього світу і середніх віків" репрезентує пам'ятки історії від кам'яної доби до XVIII ст. Серед них: кістяна сопілка віком 20 тис. років, колекція розписної трипільської кераміки IV-III тис. до н. є. Чимала частина експозиції присв'ячена археологічним знахідкам найбільших літописних давньоруських міст заходу України: Белза, Крилоса-Галича, Плісненська, Звенигорода.

Відділ зброї "Музей-Арсенал" містить унікальну колекцію холодної і вогнепальної зброї, захисного обладнання і військового спорядження майже із сорока країн світу. Музей розгорнуто в історичному приміщенні-укріпленні прадавнього львівського Міського арсеналу (1555 р).

У 1995 р. історичний музей здійснив перебудову експозиції відділу "Нова і новітня історія". Уперше в історії українського музейництва було правдиво висвітлено національно-визвольні змагання українського народу за свою державність у 1914- 1941 pp., діяльність Організації Українських Націоналістів, боротьбу Української Повстанської Армії, геноцид під час сталінських репресій тощо.

У салоні музею часто збираються відомі львівські поети, письменники, літературознавці, музиканти. Класичну музику у виконанні знаменитих маестро можна почути і в королівських залах.

Львівська галерея мистецтв (до 4 лютого 1998 р. - Львівська картинна галерея) - це найбільший художній музей України, в якому зібрані унікальні твори живопису, скульптури, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва країн Західної та Східної Європи від середньовіччя до сучасності. Загальна кількість експонатів збірки становить понад 55 тис. Рішення про створення у Львові галереї європейського мистецтва було прийнято міським магістратом у 1897 р. Протягом 1960-1990 рр. Львівська картинна галерея перетворилася на значний музейний центр з кількома філіалами. Музей володіє найбільшою в Україні збіркою творів польського та австрійського малярства, дерев'яної скульптури, великою колекцією українського портрета XVI-XVIII ст.

Основний корпус галереї мистецтв розташований у будинку, який збудований архітектором Ф. Покутинським у 1872-1874 pp. Тут, на площі 3409 м2 представлені такі експозиційні відділи: мистецтво Італії, Німеччини, Фландрії, Голландії, Іспанії, Франції, Австрії, Угорщини, Польщі XIV-XX ст.

У Львові функціонують такі відділи Львівської галереї мистецтв: Музей "Русалка Дністрова", Музей сакральної барокової скульптури, Музей мистецтва давньої української книги, Музей давніх пам'яток Львова, Каплиця Боїмів.·
Категорія: Реферати | Додав: Life | Теги: музеїв, Реферати, місто-музей, Львів, місто
Переглядів: 578 | Завантажень: 255 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Портал GDZWKA.COM допоможе тільки тим школярам, ​​які будуть використовувати готові домашні завдання для зміцнення пройденого матеріалу, відпрацювання нової незрозумілою або складної теми, а також, допоможе батькам будь-яку дитину, в будь-якому віці і на будь-якому етапі шкільного навчання , для своєчасної, оперативної та якісної перевірки домашнього завдання, написання твору, а також, для вирішення складних завдань і прикладів, заданих в школі на будинок по математичних предметів. Використання відповідей до підручника для списування, а особливо, якщо мова йде про бездумне переписування відповідей, швидше за все, зашкодить дуже сильно, залишить проломи в знаннях, подарує, в результаті, капітальне відставання з будь-якого предмету шкільної програми.

Готові домашні завдання, з'явилися вже досить давно. Раніше, збірники з рішеннями продавалися на полицях книжкових магазинів, школярі ганялися за ними, намагалися купити, щоб схитрувати, отримати хороші оцінки. Сьогодні відповіді і ГДЗ доступні всім без винятку школярам при виході в мережу інтернет. На уроках ж, для будь-якого школяра доступна мобільний зв'язок і, якщо, дозволяє екран мобільного телефону - вийти в мережу і підглянути правильні рішення або відповіді не складе великих труднощів.

Також на нашому сайті ви знайдете готові мультимедійні презентації, присвячені різним темам. Ці презентації будуть дуже корисні для вчителів і учнів будь-якого класу. Якщо перші з їх допомогою зможуть створювати дійсно захоплюючі, цікаві для учнів уроки, то самі учні значно поглиблять рівень своїх знань, зможуть безкоштовно завантажити презентації, в яких є і готові домашні завдання, і завдання для ЗНО. Всі презентації створені на зручних і легких для розуміння програмах, тому якщо необхідно, будь-який користувач зможе доповнити їх новими слайдами, відео і музикою. Вміст сайту постійно змінюється, додаються нові цікаві презентації, тому кожен відвідувач зможе без проблем знайти підходящу по вмісту презентацію, і відразу ж легко завантажити її на свій комп'ютер.