Аналіз казки "Цар Плаксій та Лоскотон" Василь Симоненко
Детальний аналіз казки Василя Симоненка "Цар Плаксій та Лоскотон". Якщо ти думаєш що ти цар, то це не означає що ти сильний, а хто маєбагато друзів та несе дітям сміх і радість, має бугато позитивних емоцій (Лоскотон).

Тема твору:  зображення плачевного правління царя Плаксія, який змушує людей страждати, та його повалення дядьком Лоскотоном, який бажає добра людям. 

Ідея твору: засудження бездушності, жорстокості, уславлення доброти, заклик не миритися з тиранією.

Мета твору: утвердження активної життєвої позиції.

Проблематика твору: життєва позиція людини, «світ належить оптимістам, песимісти – тільки глядачі», боротьба за краще життя.

Тематика твору: життєва позиція людини.

Носії добра – Лоскотон, батраки й робітники, діти.

Носії зла – Плаксій, Капітан Макака, сімейство царя, гвардія царя.
 
Головні персонажі (дійова особа, про яку розповідається протягом усього твору і характер якої розкрито найповніше) – Лоскотон і цар Плаксій. 

Другорядні персонажі (дійові особи, які виконують у творі допоміжну роль і допомагають висвітлити характер головного персонажа) – Капітан Макака, гвардія царя, діти, батраки й робітники, сімейство царя.

Характеристика царя Плаксія: жорстокий, злий, песиміст, знущається з людей своєї країни; його народ живе бідно і не любить свого володаря.

Характеристика Лоскотона: добрий, душевний чоловік, який дарує людям сміх і радість, розраджує у їхньому нелегкому житті. Його люблять люди, переховують від охоронців. А коли він потрапляє до в’язниці – визволяють його, піклуються про нього, як про рідного брата.

Чого навчає нас казка: сильний не той, хто цар, а той, хто має багато друзів. Лоскотон, мабуть, не може не подобатись. Він несе дітям сміх і радість, звеселяє і розважає їх. Казка В. Симоненка вчить, що сміх робить життя довшим, а позитивні емоції завжди перемагають смуток.
Категорія: Шкільні твори | Додав: gdz | Теги: Лоскотон, Плаксій, Цар, та, Симоненко, Василь, Казки, аналіз
Переглядів: 12 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *: