Аналіз "Таємниця козацької шаблі" Зірка Мензатюк
Детальний аналіз повісті Зірки Мензатюк "Таємниця козацікої шаблі". 

Жанр. Пригодницька, детективна повість

Тема “Таємниця козацької шаблі”: зображення подорожі сім’ї Руснаків у пошуках реліквії – козацької шаблі; опис небезпечних, часом смішних пригод Наталочки Руснак; мандри різними історичними місцями, де відбувались важливі події, битви, зустрічі; шалені перегони, небезпечна, сповнена містики і захвату мандрівка замками України у пошуках коз ацької шаблі.

Ідея “Таємниця козацької шаблі”: утвердження значення історичної пам’яті для сучасної людини; повага до пам’яток історії та культури; формування національної свідомості, патріотичних почуттів, громадянської позиції, усвідомлення актуальності цих понять у нашому житті; уславлення мужності, героїзму, винахідливості, рішучості Наталки та її друзів; засудження сил зла, жорстокості, корисливості, лжепатріотизму.

Головні герої “Таємниця козацької шаблі”:
дружна родина Руснаків: тато, мама, їхня донечка Наталочка;
легкова машина на ім’я Машка;
дядько Богдан (історик, мандрівник і взагалі вельми цікавий чоловік);
національно свідомий, дуже патріотично налаштований привид;
пластуни зі Львова Северин та Василь;
родина національно несвідомих чортів: мати, батько та їхній син — молодий, чепурний чортик Антип;
«Добірне товариство», яке складалось із чортів, відьом та відьмаків, пан Щуровський (нині щур) колись був козаком, який зрадив своїх у бою під Берестечком; миршавий, дебелий.

“Таємниця козацької шаблі” сюжет і композиція

– Зав’язка. У пановій Богдановій квартирі на Русанівці уподобав собі з’являтися один привид, дуже патріотично настроєний. Саме він попередив про те, що має статися злочин: коштовну українську реліквію, старовинну козацьку шаблю мають за великі гроші продати за кордон. Де шукати реліквію привид пояснив жестами. Сім’я Руснаків на машині Машці вирушають на пошуки реліквії.
– Розвиток дій. У пошуках шаблі: від замку до замку з небезпечними пригодами
– Кульмінація. Разом із пластунами Северином та Василем Наталці вдається розгадати таємницю козацької шаблі. Зустріч всіх героїв у Хотинській фортеці. Намагання Миршавого продати шаблю Дебелому. Наступ привидів.
– Розв’язка. Миршавий віддає шаблю Наталчиній матері. Наталочка отримує відзнаку пластунських вмілостей.
– Епілог – шабля в руках актора козака Андрія під час виконання вистави «Запорожець за Дунаєм»

Географічний маршрут подорожі сім’ї Руснаків: Київ → Дубно (Дубенський замок) → Тараканівський форт → Берестечко (Козацькі Могили) → Підгірці (Підгорецький замок) → Олесько (Олеський замок) → Кам’янець-Подільський (Кам’янець-Подільська фортеця) → Хотин (Хотинська фортеця) Герої повісті шукали втрачену шаблю-реліквію, цінну річ, але вони і не підозрювали, що вже мали певні багатства: гордість за своїх предків, пошану до історичного минулого, любов до України.

 
Категорія: Шкільні твори | Додав: gdz | Теги: шаблі, Зірка, козацької, аналіз, Мензатюк, таємниця
Переглядів: 15 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *: