<Аналіз вірша - "Біля тихого Дунаю" Анатолія Качана скачати

Аналіз вірша - "Біля тихого Дунаю" Анатолія Качана
12.02.2018, 20:47
Повний аналіз вірша "Біля тихого Дунаю", художні засоби, головна думка, тема, рими і т.д.
 

БІЛЯ ТИХОГО ДУНАЮ.

Біля тихого Дунаю,

у саду старої школи,

вітерець перебирає

перше листя на тополі.

 

То цілує він те листя,

то рахує поцілунки:

добереться десь до «двісті» —

і збивається з рахунку.

 

А у мене біля хати

вітерець гортає книжку:

не навчився ще читати,

та вдає, що вміє трішки.

 

Ось він знов гортає жваво

за сторінкою сторінку, —

видно, що йому цікаво

роздивлятися картинки.

 

Вітерець понюхав м’яту,

привітався з молочаєм

та й побіг наздоганяти

білий парус на Дунаї.

 

Тема: поетична розповідь про допомогу теплого вітерця.

Головна думка: замилування гармонією в природі.

 

Художні засоби.

Епітети: старої школи, перше листя, білий парус, гортає жваво, цікаво роздивлятися.

Уособлення: вітерець перебирає перше листя, цілує листя, рахує поцілунки, збивається з рахунку; вітерець гортає книжку, вдає, йому цікаво роздивлятися картинки, понюхав м’яту, привітався з молочаєм, побіг наздоганяти. 

Повтори (єдинопочаток): «То ...».

Повтори (рефрен): «Вітерець перебирає, … вітерець гортає книжку, … вітерець понюхав м’яту».

Повтори (тавтологія): «за сторінкою сторінку …».

 

Кількість строф: п’ять.

Рими: Дунаю – перебирає, школи – тополі, листя – двісті, поцілунки – рахунку, хати – читати, книжку – трішки, жваво – цікаво, сторінку – картинки, м’яту – наздоганяти, молочаєм – Дунаї.  


Категорія: Шкільні твори | Додав: gdz | Теги: вірша, Дунаю, Качана, Анатолія, Тихого, Біля, аналіз
Переглядів: 184 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Портал GDZWKA.COM допоможе тільки тим школярам, ​​які будуть використовувати готові домашні завдання для зміцнення пройденого матеріалу, відпрацювання нової незрозумілою або складної теми, а також, допоможе батькам будь-яку дитину, в будь-якому віці і на будь-якому етапі шкільного навчання , для своєчасної, оперативної та якісної перевірки домашнього завдання, написання твору, а також, для вирішення складних завдань і прикладів, заданих в школі на будинок по математичних предметів. Використання відповідей до підручника для списування, а особливо, якщо мова йде про бездумне переписування відповідей, швидше за все, зашкодить дуже сильно, залишить проломи в знаннях, подарує, в результаті, капітальне відставання з будь-якого предмету шкільної програми.

Готові домашні завдання, з'явилися вже досить давно. Раніше, збірники з рішеннями продавалися на полицях книжкових магазинів, школярі ганялися за ними, намагалися купити, щоб схитрувати, отримати хороші оцінки. Сьогодні відповіді і ГДЗ доступні всім без винятку школярам при виході в мережу інтернет. На уроках ж, для будь-якого школяра доступна мобільний зв'язок і, якщо, дозволяє екран мобільного телефону - вийти в мережу і підглянути правильні рішення або відповіді не складе великих труднощів.

Також на нашому сайті ви знайдете готові мультимедійні презентації, присвячені різним темам. Ці презентації будуть дуже корисні для вчителів і учнів будь-якого класу. Якщо перші з їх допомогою зможуть створювати дійсно захоплюючі, цікаві для учнів уроки, то самі учні значно поглиблять рівень своїх знань, зможуть безкоштовно завантажити презентації, в яких є і готові домашні завдання, і завдання для ЗНО. Всі презентації створені на зручних і легких для розуміння програмах, тому якщо необхідно, будь-який користувач зможе доповнити їх новими слайдами, відео і музикою. Вміст сайту постійно змінюється, додаються нові цікаві презентації, тому кожен відвідувач зможе без проблем знайти підходящу по вмісту презентацію, і відразу ж легко завантажити її на свій комп'ютер.