<Аналіз вірша - "Курличуть хмари, тьохкає вода…" Андрія М'ястківського скачати

Аналіз вірша - "Курличуть хмари, тьохкає вода…" Андрія М'ястківського
12.02.2018, 20:31
Повний аналіз вірша Курличуть хмари, тьохкає вода…, дізнаєтесь головну думку, художні засоби, тему і т.д.
 

КУРЛИЧУТЬ ХМАРИ, ТЬОХКАЄ ВОДА…

Курличуть хмари, тьохкає вода,

дерева казку шепчуть на світанні,

і вітер, ставши на далекій грані,

всю землю, мов колисанку, гойда.

 

У тім гойданні повилася путь,

як буйний хміль по схиленій тичині,

а біля хати, при вікні одчиненім,

жовтогарячі соняхи цвітуть.

 

Зронив обручку місяць в джерело,

зронили хмари білі квіти в полі.

Блакитний півень став на видноколі,

блакитний півень, золоте крило.

 

В леваді ходить згадка молода,

збирає на стежках зірниці давні,

і восени для мене, як у травні, —

курличуть хмари, тьохкає вода.

 

Тема: поетична розповідь про красу осіннього світанку.

Головна думка: «восени для мене, як у травні, — курличуть хмари, тьохкає вода».

 

Художні засоби.

Епітети: далекій грані, буйний хміль, схиленій тичині, жовтогарячі соняхи, білі квіти, блакитний півень, золоте крило, згадка молода, зірниці давні.

Уособлення (персоніфікація): курличуть хмари, тьохкає вода, дерева казку шепчуть, вітер землю гойда, зронив обручку місяць, зронили хмари квіти, ходить згадка, згадка збирає зірниці.

Порівняння: «вітер землю, мов колисанку, гойда», «путь, як буйний хміль по схиленій тичині», «восени для мене, як у травні, курличуть».

Повтори (анафора, або єдинопочаток): «Блакитний півень …», «Курличуть хмари, тьохкає вода».

Інверсія: курличуть хмари, тьохкає вода; повилася путь; зронив обручку місяць в джерело; ходить згадка молода.

 

Кількість строф: чотири.

Рими: вода – гойда, світанні – грані, путь – цвітуть, тичині – одчиненім, джерело – крило, полі – видноколі, молода – вода, давні – травні. 


Категорія: Шкільні твори | Додав: gdz | Теги: вода…, вірша, М'ястківського, Андрія, тьохкає, хмари, Курличуть, аналіз
Переглядів: 137 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Портал GDZWKA.COM допоможе тільки тим школярам, ​​які будуть використовувати готові домашні завдання для зміцнення пройденого матеріалу, відпрацювання нової незрозумілою або складної теми, а також, допоможе батькам будь-яку дитину, в будь-якому віці і на будь-якому етапі шкільного навчання , для своєчасної, оперативної та якісної перевірки домашнього завдання, написання твору, а також, для вирішення складних завдань і прикладів, заданих в школі на будинок по математичних предметів. Використання відповідей до підручника для списування, а особливо, якщо мова йде про бездумне переписування відповідей, швидше за все, зашкодить дуже сильно, залишить проломи в знаннях, подарує, в результаті, капітальне відставання з будь-якого предмету шкільної програми.

Готові домашні завдання, з'явилися вже досить давно. Раніше, збірники з рішеннями продавалися на полицях книжкових магазинів, школярі ганялися за ними, намагалися купити, щоб схитрувати, отримати хороші оцінки. Сьогодні відповіді і ГДЗ доступні всім без винятку школярам при виході в мережу інтернет. На уроках ж, для будь-якого школяра доступна мобільний зв'язок і, якщо, дозволяє екран мобільного телефону - вийти в мережу і підглянути правильні рішення або відповіді не складе великих труднощів.

Також на нашому сайті ви знайдете готові мультимедійні презентації, присвячені різним темам. Ці презентації будуть дуже корисні для вчителів і учнів будь-якого класу. Якщо перші з їх допомогою зможуть створювати дійсно захоплюючі, цікаві для учнів уроки, то самі учні значно поглиблять рівень своїх знань, зможуть безкоштовно завантажити презентації, в яких є і готові домашні завдання, і завдання для ЗНО. Всі презентації створені на зручних і легких для розуміння програмах, тому якщо необхідно, будь-який користувач зможе доповнити їх новими слайдами, відео і музикою. Вміст сайту постійно змінюється, додаються нові цікаві презентації, тому кожен відвідувач зможе без проблем знайти підходящу по вмісту презентацію, і відразу ж легко завантажити її на свій комп'ютер.