<Аналіз вірша - "Синиця" Дмитра Павличка скачати

Аналіз вірша - "Синиця" Дмитра Павличка
12.02.2018, 20:22
Повний аналіз вірша Синиця, ви дізнаєтесь тему, художні засоби, головні думки і т.д.
 

СИНИЦЯ

Синичка дзьобала сало, 

прив'язане до вікна, 

а потім сала не стало, 

та все прилітала вона.

 

На скрипці грала під хатою, 

але не просила їди, 

бо стала сама багатою – 

минулися холоди.

 

І з вдячності вона грала, 

Неначе скрипаль-корифей1

А хата їй відповідала 

Щасливим сміхом дітей.

 

1. Корифей - видатний діяч науки, мистецтва тощо.

 

Тема: поетична розповідь про осілу пташку синицю.

Головна думка: робіть добро і вам добре буде.

Художні засоби.

Епітети: щасливим сміхом.

Уособлення: хата відповідала сміхом.

Метафора: синичка «на скрипці грала під хатою», «не просила їди», «стала багатою».  

Порівняння: «грала, неначе скрипаль-корифей».

 

Кількість строф: три.

Рими: сало – стало, вікна – вона, хатою – багатою, їди – холоди, грала – відповідала, корифей – дітей.

 

Немов акробатка, зависаючи вниз головою, синиця полюбляє клювати підвішене сало («синичка дзьобала сало, прив'язане до вікна»), узимку пташки летять ближче до людських осель («грала під хатою»), навесні повертаються в рідні ліси, де появляється багато поживи («не просила їди, бо стала сама багатою – минулися холоди»). 


Категорія: Шкільні твори | Додав: gdz | Теги: аналіз, Дмитра, Павличка, Синиця, вірша
Переглядів: 109 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Портал GDZWKA.COM допоможе тільки тим школярам, ​​які будуть використовувати готові домашні завдання для зміцнення пройденого матеріалу, відпрацювання нової незрозумілою або складної теми, а також, допоможе батькам будь-яку дитину, в будь-якому віці і на будь-якому етапі шкільного навчання , для своєчасної, оперативної та якісної перевірки домашнього завдання, написання твору, а також, для вирішення складних завдань і прикладів, заданих в школі на будинок по математичних предметів. Використання відповідей до підручника для списування, а особливо, якщо мова йде про бездумне переписування відповідей, швидше за все, зашкодить дуже сильно, залишить проломи в знаннях, подарує, в результаті, капітальне відставання з будь-якого предмету шкільної програми.

Готові домашні завдання, з'явилися вже досить давно. Раніше, збірники з рішеннями продавалися на полицях книжкових магазинів, школярі ганялися за ними, намагалися купити, щоб схитрувати, отримати хороші оцінки. Сьогодні відповіді і ГДЗ доступні всім без винятку школярам при виході в мережу інтернет. На уроках ж, для будь-якого школяра доступна мобільний зв'язок і, якщо, дозволяє екран мобільного телефону - вийти в мережу і підглянути правильні рішення або відповіді не складе великих труднощів.

Також на нашому сайті ви знайдете готові мультимедійні презентації, присвячені різним темам. Ці презентації будуть дуже корисні для вчителів і учнів будь-якого класу. Якщо перші з їх допомогою зможуть створювати дійсно захоплюючі, цікаві для учнів уроки, то самі учні значно поглиблять рівень своїх знань, зможуть безкоштовно завантажити презентації, в яких є і готові домашні завдання, і завдання для ЗНО. Всі презентації створені на зручних і легких для розуміння програмах, тому якщо необхідно, будь-який користувач зможе доповнити їх новими слайдами, відео і музикою. Вміст сайту постійно змінюється, додаються нові цікаві презентації, тому кожен відвідувач зможе без проблем знайти підходящу по вмісту презентацію, і відразу ж легко завантажити її на свій комп'ютер.