<Аналіз вірша - "Стежка" Петра Осадчука скачати

Аналіз вірша - "Стежка" Петра Осадчука
12.02.2018, 20:52
Повний аналіз вірша "Стежка", головна думка, художні засоби, тема і т.д.
 

СТЕЖКА

Біг я стежкою до хати —

дощ хапав мене за п’яти.

Біг я стежкою щодуху —

дощ дзвенів мені над вухом:

«Я заллю тебе водою,

як зрівняюся з тобою,

під ногами в тебе, хлопче,

скоро річка захлюпоче!»

 

Але стежка — молодчина! —

прудко бігати навчила.

Я домчав-таки до хати —

дощ не зміг мене піймати.

І тому зі злості в шибку

барабанив швидко-швидко.

І тому в супрязі з вітром

нагинав додолу віти.

 

Але згодом до кімнати

сонце впурхнуло крилате.

І побачив я, що злива

стежку геть усю залила,

І вона тремтить, неначе

під водою тихо плаче...

Жаль, що я не зміг сховати

свою стежечку до хати.

 

Тема: поетична розповідь про знайому стежку, що веде до рідного дому. 

Головна думка: кожен має знати стежку, що від усіх негараздів приведе до рідного дому (вище рідної землі тільки небо).

Рід літератури: лірика.

 

Художні засоби.

Епітети: сонце крилате, прудко бігати, барабанив швидко-швидко.

Персоніфікація (уособлення, метафора): дощ хапав за п’яти, дощ дзвенів над вухом, стежка бігати навчила, дощ барабанив в шибку, нагинав додолу віти, сонце впурхнуло, стежка тремтить, злива залила..

Порівняння: тремтить, неначе під водою тихо плаче.

Зменшувальні суфікси (пестливі слова): стежечку.

Повтори (рефрен): «Біг я …», «І тому …» 

Риторичний оклик: «Але стежка — молодчина!».

 

Кількість строф: три.

Рими: хати – п’яти, щодуху – вухом, водою – тобою, хлопче – хлюпоче, молодчина – навчила, хати – піймати, шибку – швидко, вітром – віти, кімнати – крилате, злива – залила, неначе – плаче, сховати – хати.         


Категорія: Шкільні твори | Додав: gdz | Теги: вірша, Осадчука, Петра, аналіз, стежка
Переглядів: 146 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Портал GDZWKA.COM допоможе тільки тим школярам, ​​які будуть використовувати готові домашні завдання для зміцнення пройденого матеріалу, відпрацювання нової незрозумілою або складної теми, а також, допоможе батькам будь-яку дитину, в будь-якому віці і на будь-якому етапі шкільного навчання , для своєчасної, оперативної та якісної перевірки домашнього завдання, написання твору, а також, для вирішення складних завдань і прикладів, заданих в школі на будинок по математичних предметів. Використання відповідей до підручника для списування, а особливо, якщо мова йде про бездумне переписування відповідей, швидше за все, зашкодить дуже сильно, залишить проломи в знаннях, подарує, в результаті, капітальне відставання з будь-якого предмету шкільної програми.

Готові домашні завдання, з'явилися вже досить давно. Раніше, збірники з рішеннями продавалися на полицях книжкових магазинів, школярі ганялися за ними, намагалися купити, щоб схитрувати, отримати хороші оцінки. Сьогодні відповіді і ГДЗ доступні всім без винятку школярам при виході в мережу інтернет. На уроках ж, для будь-якого школяра доступна мобільний зв'язок і, якщо, дозволяє екран мобільного телефону - вийти в мережу і підглянути правильні рішення або відповіді не складе великих труднощів.

Також на нашому сайті ви знайдете готові мультимедійні презентації, присвячені різним темам. Ці презентації будуть дуже корисні для вчителів і учнів будь-якого класу. Якщо перші з їх допомогою зможуть створювати дійсно захоплюючі, цікаві для учнів уроки, то самі учні значно поглиблять рівень своїх знань, зможуть безкоштовно завантажити презентації, в яких є і готові домашні завдання, і завдання для ЗНО. Всі презентації створені на зручних і легких для розуміння програмах, тому якщо необхідно, будь-який користувач зможе доповнити їх новими слайдами, відео і музикою. Вміст сайту постійно змінюється, додаються нові цікаві презентації, тому кожен відвідувач зможе без проблем знайти підходящу по вмісту презентацію, і відразу ж легко завантажити її на свій комп'ютер.