<Аналіз вірша - "Вітряк" Дмитра Павличка скачати

Аналіз вірша - "Вітряк" Дмитра Павличка
12.02.2018, 20:26
Повний аналіз вірша Вітряк, ви дізнаєтесь художні засоби, головну думку, а також тему....
 

ВІТРЯК.

Стоїть на пагорбі вітряк,

де поле неокрає.

Хотів би він літати так,

як вертоліт літає.

 

Такі ж у нього крила є,

як мають вертольоти.

Але йому робить своє —

на хліб зерно молоти.

 

І лиш тоді, коли згаса

робота опівночі,

вітряк злітає в небеса,

де зір палають очі.

 

Він лине в зоряну блакить —

над тишею дзвінкою,

за ним Чумацький Шлях лежить,

посипаний мукою.

 

Тема: розповідь про вітряк – поетичний символ самовідданої праці та заслуженого відпочинку. 

Головна думка: самовіддана праця повинна винагороджуватися заслуженим відпочинком.

Художні засоби.

Епітети: поле неокрає, зоряну блакить, тишею дзвінкою.

Персоніфікація (уособлення, метафора): вітряк хотів би літати, у нього крила є, згаса робота, вітряк злітає в небеса, зір палають очі, вітряк лине в блакить, Чумацький Шлях лежить. 

Порівняння: літати, як вертоліт; крила, як мають вертольоти; лежить, посипаний мукою.

 

Кількість строф: чотири.

Рими: вітряк – так, неокрає – літає, є – своє, вертольоти – молоти, згаса – небеса, опівночі – очі, блакить – лежить, дзвінкою – мукою. 


Категорія: Шкільні твори | Додав: gdz | Теги: Павличка, вірша, Дмитра, Вітряк, аналіз
Переглядів: 109 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Портал GDZWKA.COM допоможе тільки тим школярам, ​​які будуть використовувати готові домашні завдання для зміцнення пройденого матеріалу, відпрацювання нової незрозумілою або складної теми, а також, допоможе батькам будь-яку дитину, в будь-якому віці і на будь-якому етапі шкільного навчання , для своєчасної, оперативної та якісної перевірки домашнього завдання, написання твору, а також, для вирішення складних завдань і прикладів, заданих в школі на будинок по математичних предметів. Використання відповідей до підручника для списування, а особливо, якщо мова йде про бездумне переписування відповідей, швидше за все, зашкодить дуже сильно, залишить проломи в знаннях, подарує, в результаті, капітальне відставання з будь-якого предмету шкільної програми.

Готові домашні завдання, з'явилися вже досить давно. Раніше, збірники з рішеннями продавалися на полицях книжкових магазинів, школярі ганялися за ними, намагалися купити, щоб схитрувати, отримати хороші оцінки. Сьогодні відповіді і ГДЗ доступні всім без винятку школярам при виході в мережу інтернет. На уроках ж, для будь-якого школяра доступна мобільний зв'язок і, якщо, дозволяє екран мобільного телефону - вийти в мережу і підглянути правильні рішення або відповіді не складе великих труднощів.

Також на нашому сайті ви знайдете готові мультимедійні презентації, присвячені різним темам. Ці презентації будуть дуже корисні для вчителів і учнів будь-якого класу. Якщо перші з їх допомогою зможуть створювати дійсно захоплюючі, цікаві для учнів уроки, то самі учні значно поглиблять рівень своїх знань, зможуть безкоштовно завантажити презентації, в яких є і готові домашні завдання, і завдання для ЗНО. Всі презентації створені на зручних і легких для розуміння програмах, тому якщо необхідно, будь-який користувач зможе доповнити їх новими слайдами, відео і музикою. Вміст сайту постійно змінюється, додаються нові цікаві презентації, тому кожен відвідувач зможе без проблем знайти підходящу по вмісту презентацію, і відразу ж легко завантажити її на свій комп'ютер.