Есе на тему "Зміна переконань-ознака слабкості?"

1  версія твору

Люди постійно сперечаються між собою, доводять один одному певні істини, ідеї, транслюють свої власні переконання в суспільний простір і, відповідно, очікують певної реакції з боку інших людей. У різних людей можуть бути відмінні переконання, думки і погляди на життя, з цієї причини всі ми сперечаємося один з одним, щось доводимо, іноді погоджуємося із думками іншої людини або відкидаємо їй, впевнено і переконано стоячи на своїх позиціях. В контексті цього досить цікаво розглянути питання про те, чи є переконання людини чимось таким, що може бути змінено?

Чи є зміна переконань ознакою якоїсь певної слабкості?

Я думаю, що насправді все залежить від обставин і від того, як почуває себе той, хто, власно кажучи, і змінює свої переконання. Наприклад, якщо чоловік провів з кимось розмову, зрозумів, що раніше помилявся і щиро змінив свої переконання після цього спору, така ситуація не може вважатися ознакою слабкості ні за яких обставин.

2 верія твору

Я не погоджуюся з думкою, заданою темою твору, адже переконаний, що зміна переконань — це далеко не ознака слабкості: якщо людина й справді розуміє свою помилку, то має визнати, що робила щось не так, послухати думки та поради інших і засвоїти цей досвід на все життя.

Свої глибокі переконання можу підтвердити такими аргументами: по-перше, іноді трапляється так, що з плином часу нам доводиться визнавати, що робили щось не так. У такому випадку потрібно негайно змінити свої переконання й вийти на правильний шлях, і це зовсім не вважатиметься ознакою слабкості, ба більше, таким рішенням можна пишатися, адже не кожен може визнати свої помилки, хоча від цього залежить майбутнє людини: щасливе чи одноманітне й пасивне. По-друге, фанатична відданість певним ідеалам дуже часто стає причиною жахливих наслідків. Часом варто змінювати свої переконання заради кращого майбутнього.

Аби проілюструвати свій перший аргумент, маю приклад з власного життя. Мої дідусь та бабуся — вихідці з Радянського союзу: вони звикли до життя за тоталітарного режиму, воно здавалося їм ідеальним, але вже після революції Гідності вони зрозуміли, що час будувати свою країну, адже Батьківщину неможливо проміняти ні на що. Хоч мої дідусь та бабуся вже й старенькі, але запевнять, що докладуть зусиль, аби допомогти Україні вийти з кризи.

Категорія: Шкільні твори | Додав: gdz | Теги: на, слабкості?, Зміна, ознака, есе, переконань-, тему
Переглядів: 42 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *: