<М. Гоголь і Україна скачати

М. Гоголь і Україна
02.11.2012, 21:12
«Между тем черт крался потихоньку к месяцу и уже протянул было руку схватить его, но вдруг отдернул ее...» Кому не відома ця історія, описана Гоголем у повісті «Ніч перед Різдвом»? Події, пов'язані з викраденням місяця, який чорт умудрився покласти до кишені, відбуваються на українському хуторі біля Диканьки. Гоголь так і назвав цикл повістей: «Вечора на хуторі біля Диканьки». У цих творах він створив поетичний образ України, овіяний повір'ями і легендами.
 
Гоголь добре знав Україну, її народ, звичаї, культуру. Він народився в містечку Сорочинці, Миргородського повіту, Полтавської губернії. Дитинство його пройшло в родовому маєтку на хуторі Васильєвка. Будинок Гоголів, невеликий, з колонами і двома вежами по кутках, стояв у тінистому саду. Перед будинком — квітники. Недалеко від панської садиби виднілися білі мазанки селян під солом'яними дахами. Узимку все було занесено снігом, а навесні і влітку степ був такий красивий, що неможливо було око відвести.
 
...Безкрайнім українським степом їдуть три вершники. Це Тарас Бульба із синами, їдуть вони до славного Запорожжя. У ньому живуть «горді і міцні, як леви, воїни», що хоробро захищали свої землі від іноземних загарбників, боролися з польськими панами. Який гарний степ, яким вони їдуть! Сильно й ніжно любить і цей степ, і всю прекрасну свою батьківщину Тарас Бульба. Немає нічого для нього святішого за бойове товариство, рідну українську землю. І тече по цій землі велика ріка. «Чуден Днепр при тихой погоде, когда вольно и плавно мчит сквозь леса и горы полные воды свои... Редкая птица долетит до середины Днепра. Пышный! Ему нет равной реки в мире...» Дніпро в Гоголя — уособлення величі його батьківщини, його України... «А как упоителен, как роскошен летний день в Малороссии (так в царской России называли Украину)!» — говорить Гоголь у повісті «Сорочинський ярмарок». Нагнулися від ваги плодів гілки черешень, слив, яблунь, груш. І в такий час поспішали із сіл і хуторів до містечка Сорочинці люди на ярмарок. Гоголь сам бував на цьому ярмарку. Він бачив, як тяглися нескінченною низкою чумаки з рибою, везли свої вироби гончарі. Про Сорочинський ярмарок Гоголь часто згадував, живучи в Петербурзі. Відтіля, здалеку, летів він думкою на рідну благословенну Україну і писав про все, що було добре знайоме і дороге його серцю із самого раннього дитинства. У творах Гоголя багато українських слів, які автор залишив без перекладу на російську. Слова ці допомагають відчути атмосферу українського побуту, культури.
 
В Україні відроджені Сорочинські ярмарки. І незмінно на них потішають народ гоголівські персонажі: і Черевик із Солохою, і Вакула, і чорт, і відьми.
 
Гоголь дуже вплинув на українську літературу. Тарас Шевченко високо цінував його творчість і присвятив Гоголю вірші.  Категорія: Шкільні твори | Додав: Life
Переглядів: 871 | Завантажень: 314 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Портал GDZWKA.COM допоможе тільки тим школярам, ​​які будуть використовувати готові домашні завдання для зміцнення пройденого матеріалу, відпрацювання нової незрозумілою або складної теми, а також, допоможе батькам будь-яку дитину, в будь-якому віці і на будь-якому етапі шкільного навчання , для своєчасної, оперативної та якісної перевірки домашнього завдання, написання твору, а також, для вирішення складних завдань і прикладів, заданих в школі на будинок по математичних предметів. Використання відповідей до підручника для списування, а особливо, якщо мова йде про бездумне переписування відповідей, швидше за все, зашкодить дуже сильно, залишить проломи в знаннях, подарує, в результаті, капітальне відставання з будь-якого предмету шкільної програми.

Готові домашні завдання, з'явилися вже досить давно. Раніше, збірники з рішеннями продавалися на полицях книжкових магазинів, школярі ганялися за ними, намагалися купити, щоб схитрувати, отримати хороші оцінки. Сьогодні відповіді і ГДЗ доступні всім без винятку школярам при виході в мережу інтернет. На уроках ж, для будь-якого школяра доступна мобільний зв'язок і, якщо, дозволяє екран мобільного телефону - вийти в мережу і підглянути правильні рішення або відповіді не складе великих труднощів.

Також на нашому сайті ви знайдете готові мультимедійні презентації, присвячені різним темам. Ці презентації будуть дуже корисні для вчителів і учнів будь-якого класу. Якщо перші з їх допомогою зможуть створювати дійсно захоплюючі, цікаві для учнів уроки, то самі учні значно поглиблять рівень своїх знань, зможуть безкоштовно завантажити презентації, в яких є і готові домашні завдання, і завдання для ЗНО. Всі презентації створені на зручних і легких для розуміння програмах, тому якщо необхідно, будь-який користувач зможе доповнити їх новими слайдами, відео і музикою. Вміст сайту постійно змінюється, додаються нові цікаві презентації, тому кожен відвідувач зможе без проблем знайти підходящу по вмісту презентацію, і відразу ж легко завантажити її на свій комп'ютер.