<Що я дізнався з історичних пісень про минуле українського народу скачати

Що я дізнався з історичних пісень про минуле українського народу
17.01.2018, 20:56
Можна вважати що український народ без пісні уявити не можна, адже пісня для українців - це їхня історія. Фольклористи зазначають, що пісенна класика налічує близько 300 000 пісень, а як ми знаємо пісні є різні - ліричні, обрядові, історичні. На мій погляд найбільш емоційними піснями є історичні.

Що я дізнався з історичних пісень про минуле українського народу
Український народ неможливо уявити собі без пісні. Пісня — це душа народу, його славна історія. Але пісень існує чимало. Фольклористи відзначають, що пісенна класика українського народу налічує більше 300 тисяч пісень. Обрядові, ліричні, соціально-побутові, історичні. Особливо цікаву сторінку українського фольклору становлять історичні пісні, які справили на мене велике враження. Читаючи їх, я наче гортав славні сторінки історії нашого великого, волелюбного народу. Улюбленими героями історичних пісень є козаки-запорожці — люди надзвичайної відваги, що мають у серці велику любов до Батьківщини. Немеркнучою славою покрили себе козаки — захисники Батьківщини — славний козак Байда — Дмитро Вишневенький, козак Морозенко, які, не шкодуючи свого життя, мужньо боронили свою Батьківщину від польських, турецьких та татарських загарбників. Обидва вони віддали своє молоде життя за нашу Вітчизну, народ. А «Пісня про Байду» летить через роки і століття, передається із покоління в покоління, і герой її зачищається для нас зразком мужності й відваги, лицарської доблесті й честі.

Багато історичних пісень вибивають славну історію українського народу в боротьбі проти польських панів. Прикладом цього може служити відома українська народна пісня «Ой Морозе, Морозенку», де розповідається про героїчну боротьбу наших козаків під проводом гетьмана Богдана Хмельницького проти панської Польщі. Головною силою у цій кровопролитній війні були козаки та селяни. Інколи союзниками козаків виступали й татари. Але часто траплялося, що колишні союзники переходили на бік поляків, а то й самі чинили грабіжницькі набіги на села й міста України. Козаки, звичайно, карали нападників, але в цих боях гинуло багато козаків. Так трапилось із загоном козаків, який очолював Морозенко.

Бились зранку козаченьки до ночі глухої.
Козаків лягло чимало, а татар — утроє.
Нерівними були сили: у цій кривавій січі був розбитий козачий загін, а самого Морозенка «замучили татари прокляті». Нелюдських тортур завдали Морозенку ці жорстокі варвари. «Вони його не стріляли, і на часті не рубали, тільки з нього, молодого, живцем серце виривали». Загинув славний син землі української. Та пам'ять про нього живе. Сум і туга лине від Савур-могили, де закатували Морозенка кляті вороги. А подвиг його є прикладом самовідданого служіння рідному краю, своїй землі.

Отже, українські народні історичні пісні — це глибока криниця, яка щедро дає нам знання про наш народ, його героїчну і водночас трагічну історію, через віки проносить пам'ять про загиблих героїв, вчить нас бути справжніми патріотами Батьківщини. Хай же ніколи не міліє ця чудесна криниця, даруючи все новим і новим поколінням красиві, чарівні, ніжні українські пісні.Категорія: Шкільні твори | Додав: gdz | Теги: пісень, історичних, минуле, народу, Про, що, українського, дізнався
Переглядів: 160 | Завантажень: 54 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Портал GDZWKA.COM допоможе тільки тим школярам, ​​які будуть використовувати готові домашні завдання для зміцнення пройденого матеріалу, відпрацювання нової незрозумілою або складної теми, а також, допоможе батькам будь-яку дитину, в будь-якому віці і на будь-якому етапі шкільного навчання , для своєчасної, оперативної та якісної перевірки домашнього завдання, написання твору, а також, для вирішення складних завдань і прикладів, заданих в школі на будинок по математичних предметів. Використання відповідей до підручника для списування, а особливо, якщо мова йде про бездумне переписування відповідей, швидше за все, зашкодить дуже сильно, залишить проломи в знаннях, подарує, в результаті, капітальне відставання з будь-якого предмету шкільної програми.

Готові домашні завдання, з'явилися вже досить давно. Раніше, збірники з рішеннями продавалися на полицях книжкових магазинів, школярі ганялися за ними, намагалися купити, щоб схитрувати, отримати хороші оцінки. Сьогодні відповіді і ГДЗ доступні всім без винятку школярам при виході в мережу інтернет. На уроках ж, для будь-якого школяра доступна мобільний зв'язок і, якщо, дозволяє екран мобільного телефону - вийти в мережу і підглянути правильні рішення або відповіді не складе великих труднощів.

Також на нашому сайті ви знайдете готові мультимедійні презентації, присвячені різним темам. Ці презентації будуть дуже корисні для вчителів і учнів будь-якого класу. Якщо перші з їх допомогою зможуть створювати дійсно захоплюючі, цікаві для учнів уроки, то самі учні значно поглиблять рівень своїх знань, зможуть безкоштовно завантажити презентації, в яких є і готові домашні завдання, і завдання для ЗНО. Всі презентації створені на зручних і легких для розуміння програмах, тому якщо необхідно, будь-який користувач зможе доповнити їх новими слайдами, відео і музикою. Вміст сайту постійно змінюється, додаються нові цікаві презентації, тому кожен відвідувач зможе без проблем знайти підходящу по вмісту презентацію, і відразу ж легко завантажити її на свій комп'ютер.